İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

 

Hacamat takvimi, hacamat uygulamasının daha faydalı olması için oldukça elzemdir. Geçmişten günümüze ayın hareketleri insan yaşamında önemli bir yere sahip olmuştur. Kadim uygarlıklar ve günümüz modern biliminin ortak buluştuğu fikir; ayın insan bedeni üzerinde etkilere sahip olduğu bilgisidir. Ayın çekim gücü denizler üzerinde med-cezir etkisi oluşturduğu gibi, insan bedeninde kan dolaşımı üzerinde de etkiye sahiptir. Bu bilgiler ışığında hacamat uygulamasında belirli vakitler ön plana çıkmaktadır. Özellikle Hicri ayların ikinci yarısı hacamat için daha faydalı bir zaman dilimi olarak kabul edilmektedir. Hicri ayların ikinci yarısında ayın insan bedeni üzerindeki çekim gücü daha fazla olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı hacamat ile kirli kanın dışarı alınması daha kolay olacaktır. Peygamber Efendimiz (SAV) özellikle tekli günlerde hacamat yapılmasını tavsiye etmiştir. Hicri ayın 15,17,19,21,23,25 ve 27. günleri eğer Çarşamba ve Cuma günlerine denk gelmiyorsa hacamat yapılacak en güzel günlerdir. Tavsiye edilen tekli günler özellikle Hicri ayın 17,19 ve 21. günleridir.

Yukarıdaki bilgiler göz önüne alındığında, hacamat uygulaması yaptırmak isteyenler için hacamat takvimi oldukça önemli bir gereksinim olarak görülmektedir. Hem hacamat uygulaması yaptırmak isteyenler için hem de hacamat uygulaması yapan haccamlar için pratik olarak kullanılabilecek güvenilir bir hacamat takvimi sistemi oluşturduk. Umut ediyoruz ki hacamat yaptırmak isteyenlere ve hacamat yapan uzmanlara hacamat takvimi konusunda fayda sağlamış oluruz.

Hacamat Takvimi Sitesi Ne Gibi Yararlar Sağlar ?

  • Hacamat yapılacak en uygun günleri gösterir.
  • Hacamat hizmeti verenlere kolaylık sağlar.
  • Hacamat uygulayıcılarına kolaylıkla ulaşmayı sağlar.
  • Her ilde hacamat yapan merkezlerin bilgilerine ulaşmayı kolaylaştırır.

Hacamat yaptırmayı düşünüpte bölgesinde güvenilir hacamat uzmanı bulamayanlar için hacamattakvimi.net bir liste çalışması yapmıştır. Bu çalışma devam eden bir çalışmadır. Her ilde güvenilir olarak gördüğümüz resmi izinleri alınmış, sertifikalı uzmanların listesini yayımlıyoruz. Özellikle sertifikalı hacamat yapan doktorlara ulaşmak için hazırlamış olduğumuz listeye göz atabilirsiniz. Bu liste sürekli güncellenecektir. İlavelerle ile her ilde sertifikalı hacamat yapan doktorlar eklenecektir.

Hacamat Takvimi Genel Olarak Hangi Sorulara Cevap Verir ?
Hacamat Nedir? Hacamat Takvimi Nedir ? Hacamat Yapan Uygulayıcılar Kimlerdir?
Hacamattakvimi web sitesinde genel olarak, Hacamat Nedir? Hacamat Takvimi Nedir ? 2021 Hacamat Takvimi Nedir? 2021 Hacamat Günleri Nelerdir? Hacamat Faydaları Nelerdir ? Hacamat Öncesi ve Hacamat Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir ? Hacamat Öncesi Okunacak Dualar Nelerdir? Hacamat Sonrası Dikkat edilmesi Gerekenler Nelerdir ? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Blog bölümünde bu sorularla ilgili olarak hazırlanmış makalelerimize göz atabilirsiniz.
Sülük nedir? Sülük Nasıl Uygulanır? Hangi İlde Hangi Sülük Uygulayıcısı Var?
Hacamattakvimi.net , ziyaretçilerine sülükle ilgili olarak şu soruların cevaplarını vermektedir: Sülük Nedir? Sülük Uygulaması Nasıl Yapılır? Hangi İlde Hangi Sülük Uygulayıcıları Var? Sülük Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılmaktadır? Tıbbi Sülük Nedir? Sülük Çeşitleri Nelerdir? Sülüklerle İlgili Yapılmış Bilimsel Çalışmalar Nelerdir ? Sülük Satış Merkezleri Nerelerde Vardır? Gibi soruların cevaplarını blog bölümünde bulabilirsiniz.

Son yıllarda hem Avrupa’da hem de ülkemizde sülük merkezleri artış göstermiştir. Sülük en çok cilt hastalıklarında, damar tıkanıklarında ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklarda tercih edilmektedir. Türkiye’de sülük uygulayıcıları her geçen gün artmaktadır. Sülük uygulayıcısı olabilmek için gerekli eğitimleri aldıktan sonra sertifikalı şekilde hizmet verilebilmektedir. Hacamattakvimi.net üzerinden sertifikalı sülük uzmanlarını bulabilirsiniz. Ayrıca sülük uygulamasını kendi evinde bireysel olarak uygulamak isteyenler sülük temini için sülük satış merkezlerini ilgili linkten inceleyebilirler.

Hacamat Takvimi
Hacamat uygulamasında en yüksek faydayı sağlamak için Hicri ayların belirlenmiş günleri seçilmelidir. Hicri ayın 17,19 ve 21. günleri insan bedeninde kanın daha rahat dışarı atılmasını sağlar.

Hacamattakvimi, hem hacamat yaptırmak isteyenlere hem de hacamat uygulaması yapanlara hizmet sunmaktadır. Güvenli bir şekilde hacamat yaptırmak isteyenler ile işini güvenli şekilde yapan hacamat uzmanlarını bir çatı altında iletişim kurmalarını sağlar.

Hacamat merkezinizin sitemizde yayımlanmasını istiyorsanız lütfen iletişim bölümünden ya da ilgili telefon numaralarından bizimle irtibata geçiniz.

Blog Yazılarımıza Göz Atın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: