İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Hacamat ile ilgili merak edilen sorular ve cevapları

19.05.2022
3.738
Hacamat ile ilgili merak edilen sorular ve cevapları

Bardaklarda çok kan olduğunu gösteren videolar gördüm, bu kadar kan alınır mı?

Hayır, hiç de değil. Hacamat vücuttan çok fazla kan alınması değildir. Bu sadece cildin yüzeyini çizmekle ilgilidir, böylece toksinler çıkabilir. Her bir kişide, hacamat yapılan bölgenin sağlığına ve kanın yapısına bağlı olarak farklı şekilde kanar. Bazıları doğal olarak çok kanayabilir, bazıları ise neredeyse hiç kanamayabilir. Bunların ikisi de tamamen normaldir.

Hacamattan sonra kendimi nasıl hissedeceğim? Herhangi bir yan etkisi var mı?

​Kendi başına herhangi bir yan etkisi yoktur, ancak bazı kişiler  tedaviden sonra yaklaşık 24 saat boyunca ağrılı ve hafif yorgunluk  hissedebilirler. Tüm hastalar dinlenmeye, hafif bir şeyler yemeye ve günün geri kalanında yorucu hiçbir şey yapmamaya teşvik edilirler.

Kan yoluyla bulaşan bir hastalığım varsa veya hemofilik veya şeker hastasıysam hacamat yaptırabilir miyim?

​Bu, bireysel şikâyetlerinizin benzersiz ayrıntılarına bağlıdır ve her şikayet, kendi esasına göre değerlendirilecektir. Lütfen tedavi seansınıza giderken ilaçlarınızı ve/veya tıbbi tedavi notlarınızı götürmeyi unutmayınız.

Hacamat yaptırmak için en iyi zaman nedir?

​Hiç şüphesiz hacamat yapmak için en iyi zaman kameri ayın 17’si, 19’u veya 21’idir. Ve bu tarihlerden en çok tercih edileni Perşembe, Pazartesi veya Salı gününe denk gelenlerdir. Bunu söyledikten sonra, özellikle iyi değilseniz ve acil bir tedavi olarak ihtiyacınız varsa, herhangi bir gün herhangi bir zamanda Hacamat yapılabilir.

Ne sıklıkla hacamat yaptırmalıyım?

Genel bir kural olarak, herhangi bir tıbbi sorunu olmayan sağlıklı kişiler, tercihen sıcak aylarda yılda bir veya iki kez yaptırabilir. Diğer tüm hastalar için sıklık, tedavi gördükleri şeye, genel sağlıklarına ve ciltlerinin ne kadar hızlı iyileştiğine bağlı olacaktır.

Kaç tedaviye ihtiyacım var?

​Bu, sağlık durumunuza, yaşınıza ve vücudunuzun tedaviye ne kadar iyi yanıt verdiğine bağlı olacaktır.

Hacamat için vücuttaki hacamat noktaları/yerler hangileridir?

Bu aynı zamanda sağlık durumunuza da bağlıdır. Noktalar, ağrı veya toksisitenin olduğu yere göre seçilir. Sünnetin hacamat noktaları bazı randevulara dahildir – sırtta (kürek kemikleri arasında) ve bazen de boynun her iki yanında.

Herhangi bir sağlık sorunum yok, yine de hacamat tedavisi yaptırmalı mıyım?

​Sağlıklı kişilerin de hacamat yaptırması tercih edilir, ancak seyrek olarak. Yılda bir ya da iki kez.

Regl dönemindeysem hacamat yaptırabilir miyim?

​Aybaşı, Yüce Allah tarafından emredilen doğal bir detoksifikasyondur. Sağlıklıysanız adet dönemindeyken hacamat yapılmasına gerek yoktur. Ancak kendinizi iyi hissetmiyorsanız akıntının en yoğun olduğu günler geçtikten sonra yapılabilir.

Hamileysem hacamat yaptırabilir miyim?

Hamilelik sırasında yapılan hacamat, düşük yapma veya erken doğum yapma riskini artırır, bu nedenle hamile olan tüm kadınların doğumdan en az üç ay sonrasına kadar ıslak hacamattan kaçınmaları şiddetle tavsiye edilir. Allah’ın lütfuyla hamilelikte ağrı ve kas sertliğinin tedavisinde Hacamat’ın bazı etkili alternatifleri vardır,  daha fazlasını öğrenmek için lütfen sertifikalı hacamat uzmanları ile iletişime geçiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Cihan dedi ki:

    Hacamat sonrası 2 gündür çok yorgun ve halsiz hissediyorum, iştah kaybıda var bunun sebebi nedir ?

    1. Hacamat Takvimi dedi ki:

      Geçmiş olsun, lütfen durumu sizi hacamat yapan doktorla görüşünüz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: