İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Hacamat bağışıklık sistemini güçlendirir

15.06.2021
3.583
Hacamat bağışıklık sistemini güçlendirir

Hacamat tıkanık olan kılcal damarları açtığı için kan dolaşımı daha sağlıklı olur. Kan dolaşımının daha iyi olduğu kişilerde bağışıklık sistemi daha güçlü hale gelir. Kupa terapisi, vücudun çeşitli bölgelerine kan akışını artırarak, bağışıklık sisteminin soğuk algınlığı ve grip gibi çeşitli rahatsızlıklarla savaşmak için ihtiyaç duyduğu tüm beyaz kan hücreleri tarafından desteklenmesini sağlar. Bu tür durumlar için bir tedavi olmasa da, savunmanızı güçlendirerek hastalığın etkilerinin daha az belirgin olmasını ve iyileşme sürenizin kısalmasını sağlar.

Hacamat, kan dolaşımı yoluyla enerji akışını teşvik etmek için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Hacamat sayesinde toksinlerin tespit edilmesi kolaylaşır. Bilimsel olarak hacamat işlemi, teknikle çok yakından ilişkili olan kırmızı kanların geldiği kılcal damarları uyarır. Böylece dolaşımı hızlandırır ve kanın hacamat bölgelerine akışını sağlar.

Hacamat yıllanmış kirli kanları dışarı atar

Hacamat bağışıklık sistemini güçlendirir

Hacamat ile yıllanmış kirli kanlar dışarı atılır. Deri altında birikmiş dolaşıma katılmayan atıl kanlar, zamanla donukluğa, aşırı uykuya, ağrılara ve vesveselere sebep olur. Oldukça basit bir uygulama olan hacamat ile bu donuk kanlar dışarı atılır. Bir kaç seans uygulanan hacamat sonrası vücut daha zinde bir hale gelir. Uyku problemleri ortadan kalkar, ağrılar azalır ve bağışıklık sistemi daha güçlü hale gelir.

En etkili hacamat günlerini takip edin

Hacamattan en büyük faydayı görebilmek için mutlaka hacamat takvimine göre hacamat randevusu alınız. Zamanında usulüne uygun yapılan hacamat , maddi ve manevi çok faydalar sağlar. 2021 hacamat takvimi hizmetinden yararlanarak en uygun hacamat günlerini öğrenebilirsiniz. Ay döngüsü esas alınarak hazırlanan hacamat takvimi, med-cezir etkisiyle bedenden dışarı çıkacak olan kanın daha kuvvetli bir şekilde çıkışına yardımcı olur. Ayın çekim gücü ile ilgili olan hacamat günleri, hem dini kaynaklarda hem de bilimsel kaynaklarda önerilmektedir.

Hacamat hastalanmadan önce yapılırsa daha çok fayda sağlar

Hacamat önleyici tıp kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Hastalıklara karşı korunmak amaçlı yılda 3 defa hacamat yaptırmak çok faydalı olacaktır. Özellikle mevsim değişikliklerinden önce hacamat olmak, bir çok farklı hastalığa karşı koruma sağlayacaktır. Hacamat etkisiyle kan dolaşımı rahatlayacak, kandaki oksijen miktarının artmasına sebep olacaktır. Bu durum bağışıklık sistemine destek olarak, hastalıklara karşı vücut direncini arttıracaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: