İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Hacamatın Gizli Kalmış Faydaları

05.06.2022
3.150
Hacamatın Gizli Kalmış Faydaları

Hacamat faydaları saymakla bitmez. Bu yazımızda hacamatın bilinen faydalarının yanında gizli kalmış çok bilinmeyen faydalarından bahsedeceğiz. Hacamatın gizli kalmış faydalarını Kahramanmaraş hacamat merkezinde görevli olan Dr. Cuma SABUN beyden aktaracağız. Burada aktaracağız bilgiler Kahramanmaraş Dr. Cuma SABUN Muayenehanesine aittir.

Hacamatın Faydaları

Hacamat kan dolaşımını iyileştirir, kirli katılaşmış kanın dışarı atılması ile vücut rahatlar ve kan dolaşımı daha sağlıklı hale gelir. Hacamat yapılan bölgeye iyi bir kan akışı başlar ve hacamat yapılan bölgede ağrılar gider.

Hacamat ile kronik yorgunluk sendromunu ortadan kaldırabilirsiniz. Hacamat yorgunluk gidermede çok başarılı bir yöntemdir. Bilgisayar, cep telefonu ve manyetik alanlar insan bedeninde kronik yorgunluğa sebep olmaktadır. Hacamat ise bu olumsuzlukları bertaraf etmektedir.

Hacamat öksürük, astım ve şiddetli öksürük gibi akciğer hastalıklarında mükemmel bir tedavi edici özelliğe sahiptir. Özellikle mevsim geçişlerinde bu tür sorunlar yaşıyorsanız hacamatı koruyucu hekimlik kapsamında tercih edebilirsiniz.

Toksinler organlarınız tarafından kanınızdan uzaklaştırılır. Bununla birlikte, çağdaş yaşam biçimi vücudunuzu zehirlerle aşırı yüklüyor. Hacamat vücudunuzun toksinleri yok etme yeteneğini uyarır. Konsantre kan akışı, toksinleri lenfatik sistem yoluyla uzaklaştırarak vücudunuza fayda sağlar.

Varisli damarlar derinin hemen altında, çoğunlukla bacaklarda ve ayaklarda şişkin, mavi damarlar olarak görünür. Damarın iç kapakçıkları, kanı kastan kalbe yeterince pompalayamadığında ortaya çıkar ve kanın pıhtılaşmasına ve damarların bükülmesine ve şişmesine neden olur. Hacamat, sorunlu bölgelere yenilenen kan akışının ve oksijenin restorasyonuna yardımcı olur.

Sindiriminiz bozulursa tıkanıklık, durgunluk, su ve yağ birikimi yaşayabilirsiniz. Bu durum şişkinlik ve kabızlığa neden olabilir. Kupa tedavisi, sindirim sistemi tıkanıklığını gidermek ve serbest akışı teşvik etmek için kullanılabilir.

Hacamatın en büyük esrarengiz faydası

Hacamat ile psikolojik rahatsızlıklarınız ortadan kalkabilir. Birçok psikolojik rahatsızlığın altında vücutta biriken kirli kanlar vardır. Vücutta kirli kan oranı arttıkça insanda vesvese denilen hadiseler baş göstermeye başlar. Kirli kan bizim dışımızdaki varlıkları kendimize çekmektedir. Bu durumda da insana evvela psikolojik rahatsızlık verme ile işe başlarlar. Zamanla daha büyük hastalıklara sebep olurlar. Hacamat özellikle bu konuda çok büyük fayda sağlamaktadır.

Hacamat Yaptırmaya Karar Vermeden Önce Bunu da Bilmelisiniz

Hacamat terapisini almanız için yalnızca tanınmış tıbbi klinikler önerilir. Güvenli bir ortamda olmanın yanında, prestijli bir tıp uzmanı hizmeti almanızda önemlidir. Her bir kişi için en uygun ve başarılı terapiyi seçmek için uzmanınız hastanın tüm tıbbi ve sağlık geçmişini bilmelidir.

Enfeksiyon önleme, terapötik tedavimizin kritik bir unsurudur ve katı enfeksiyon kontrol protokollerine bağlıyız. Kupa tedavisi cilt ve vücut sıvıları ile doğrudan temas gerektirir; bu nedenle, bu tür önlemler kritik öneme sahiptir. Kahramanmaraş Hacamat Merkezimizde bu önlemler arasında el hijyeni ve yıkama ile eldiven, maske, koruyucu gözlük, önlük gibi kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı yer almaktadır.

Hacamat işlemine başlamadan önce hastanın cildi yetkili dezenfektanlar kullanılarak dezenfekte edilir. Ayrıca hasta yatağı dezenfekte edilmekte veya tek kullanımlık yatak örtüleri son derece dikkatli bir şekilde kullanılmaktadır. Dr. Cuma SABUN ile +90 530 467 71 47 bu numaradan iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
    Bir Yorum Yazın

    Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: