İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Mart Hacamat Günleri 2022

04.03.2022
3.126
Mart Hacamat Günleri 2022

Hacamat yapılabilecek en iyi günlerin mevsimi geldi. Yıl içerisinde özellikle bahar ayları hacamat yaptırmak için en uygun günlerdir. Uzun süredir hacamat yaptırmıyor ve yakın bir zamanda hacamat yaptırmayı planlıyorsanız Mart Hacamat Günleri tam size göre. Mart hacamat günleri sizin için uygun değilse 2022 Hacamat Günleri veya 2022 Hacamat Takvimi aradığınız günü bulmanızda size yardımcı olacaktır.

2022 Mart Ayı Hacamat Günleri 

Mart ayı sünnet hacamat günleri : 20 Mart Pazar 2022 ve 21 Mart Pazartesi 2022

Mart ayı hacamat yapılabilecek diğer günler : 19, 22, 24, 26, 27, 28, 29, 31 Mart 2022 tarihlerinde de hacamat yaptırılabilir.

Hacamatın Bazı Faydaları

Bedeninizde kanınızdaki toksinleri temizleyen organlarınız var. Ancak modern yaşam tarzı vücudunuza aşırı toksin yüklemesi yapıyor. Hacamat, vücudunuzdaki bu toksinleri serbest bırakma konusunda yardımcı olur. Odaklanmış kan akışı, biriken toksinleri lenfatik sistem yoluyla temizleyerek vücuttan atılmasına yardımcı olur. (Lenfatik sisteminiz, vücudunuzun toksinlerini ve atıklarını ortadan kaldırmaktan sorumludur.)

Hacamat, kaygıyı azaltır

Hacamatçınız belirli bölgelerden kan aldığında, parasempatik sinir sisteminiz devreye girebilir. Bu, tüm vücudunuzda hareket etmek isteyen kan için iyi bir destek sağlar. (Parasempatik sinir sisteminiz kalp atış hızınızı yavaşlatmaktan, sindirime yardımcı olmaktan ve bağırsak ve bez aktivitesini arttırmaktan sorumludur.)

Hacamat, çatlakları ve yara izlerini azaltabilir

Artan kan akışı vücudunuzun toksinleri atmasını sağlar, lenfatik dolaşımı eski haline getirir ve yara izi görünümünü azaltmaya yardımcı olan ödemin (fazla sıvı) giderilmesine yardımcı olur. Yapılan çalışmalar, kupa uygulanan bölgeden uzak bölgelerde bile hacamatın çatlaklar ve yara izleri üzerinde olumlu etkilerini göstermiştir.

Hacamat, varisli damarları ve örümcek damarlarını iyileştirebilir

Varisli damarlar cildinizin hemen altında, genellikle bacaklarda ve ayaklarda şişkin, mavimsi damarlar gibi görünür. Damar içindeki valfler düzgün çalışmadığında meydana gelirler – valfler kanı kastan kalbe etkili bir şekilde itmez, bu nedenle damarlar tıkanır ve damarlar bükülür ve şişer. Hacamat, taze kan akışını ve oksijeni sorunlu bölgelere geri getirerek yardımcı olur. İlk seansınızdan sonra varislerinizin daha hafif göründüğünü fark edeceksiniz, ancak kalıcı sonuçlar için bir dizi hacamat seansı yaptırmanız gerekecektir. (Not: varis tedavisi için ıslak değil, sadece kuru hacamat önerilir. )

Hacamat tıkanıklığı giderebilir ve astım tedavisine yardımcı olabilir

Soğuk algınlığı, bronşit ve hatta astımın neden olduğu tıkanıklık (akciğerlerinizde sıvı veya balgam birikmesi) hacamat ile tedavi edilebilir. Kupalardan gelen emiş gücü tıkanıklığı giderir. Akciğerlerinize ve diğer solunum kaslarınıza oksijen açısından zengin kan ve lenf getirir. Kupalar genellikle sırtınıza konur, ancak göğsünüze de yerleştirilebilir. Hacamatçınız kupaları yerinde bırakabilir veya lenf sıvısının hareketini kolaylaştırmak için nazikçe yukarı doğru kaydırabilir. Yüz hacamatı, sinüslerinizin blokajını kaldırmaya yardımcı olmak için de kullanılabilir.

Hacamat kolon tıkanıklıklarını giderebilir ve sindirime yardımcı olabilir

Hacamat, sindirim sistemine kan akışını artıran parasempatik sinir sistemini harekete geçirmeye yardımcı olur. Karın bölgesini nazikçe kapatmak aynı zamanda sindirim organlarınızın içini de uyarır. Peristaltizme (yiyecekleri sindirim sisteminizden iten kasılmalar) yardımcı olur, kolon tıkanıklıklarını temizlemeye yardımcı olur, kan ve vücut sıvısını organlarınız arasında hareket etmeye teşvik eder ve hazımsızlığı gidermeye yardımcı olur.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: