İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Depresyon Semptomlarını Tedavi Etmek İçin Kullanılan Hacamat Türleri

03.02.2021
5.667
Depresyon Semptomlarını Tedavi Etmek İçin Kullanılan Hacamat Türleri

Sertifikalı bir hacamat uzmanı, uygulayacağı işlem için üç türlü kombinasyon içeren bir tedavi önerebilir. İlk tedavi sırasında omurga boyunca çizikler atılan kanlı hacamat yapılabilir. Terapistiniz, sonraki seanslarınız sırasında vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olmak için masaj ve sabit hacamat yapabilir. Depresyondan kurtulmak için bu terapiyi düşünüyorsanız, en az altı seans devam etmelisiniz. Bu altı seans, terapiste vücudun farklı stres noktalarında iyileşme yapması için zaman tanıyacak ve depresyon semptomlarını hafifletmek için genel rahatlamayı teşvik edecektir.

DEPRESYON TEDAVİSİNDE UYGULANACAK HACAMAT TÜRLERİ

Kanlı veya ıslak hacamat

Bu hacamat türünde deri altında birikmiş kirli kanlar ve iltihaplar alınır. Ağrı yapan bölgeler böylece rahatlar. Hasta kendisinde bir hafiflik hissedecektir. Uykuları düzelecek ve kendini daha keyifli bulacaktır. Islak hacamat en ayda bir defa 3 seans art arda olacak şekilde yapılırsa faydası büyük olacaktır. Mümkünse sünnet olan hacamat günlerine denk getirilmelidir.

Hacamat kupası ile kupa terapisi

Sırt ve omuz bölgelerine kuru hacamat yöntemi ile masaj etkisi oluşturmak. Hacamat terapisinden önce orta boy veya büyük boy hacamat kupası hazırlanır. Sırt ve omuz kısımlarına uygun olabilecek bir tür yağ ovulur, ardından orta düzeyde bir vakumlama yapılır. Vakumlamadan sonra kupa bardağı sırt ve omuz kesimlerinde kaydırılarak gezdirilir. Bu işlemle hem kan dolaşımı arttırılır hem de tıkanmış veya düğümlenmiş yerler gevşetilir. Genel olarak hasta rahatlayacaktır. Kuru hacamat yöntemi de en 3 seans art arda uygulanmalıdır.

HACAMAT VE KUPA TERAPİSİ NASIL İŞE YARAR?

Hacamat terapisi

Hacamat ve Kupa terapisi vücutta bulunan toksinleri, durağanlıkları, lenfleri ve ölü hücreleri giderir. İyileştirilmiş dolaşım, hücrelere besinler ve oksijen açısından zengin taze bir kan infüzyonu sağlayacaktır. Yaralanmalarınız veya kas düğümleriniz varsa, kimyasalların ve kirleticilerin vücuttan atılması nedeniyle daha hızlı iyileşeceklerdir.

Hacamat ve Kupa terapisi ayrıca enfeksiyon veya yaralanmanın neden olduğu vücuttaki iltihabı iyileştirerek ağrıyı hafifletecektir. Hacamat ve Kupa terapisi, durgun kanı ve yabancı maddeleri boşaltmaya yardımcı olarak, vücuttaki iltihapları azaltır. Tedavinin bir başka yararı da uykusuzluk sorununa yardımcı olmasıdır. Tedavinin hastayı rahatlatma yeteneği uyku süresini ve kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Özellikle kanlı hacamat yaptıranlar, hacamat sonrası daha rahat uyuduklarını ifade etmektedirler.

HACAMAT TEDAVİLERİNDE HACAMAT TAKVİMİNİN ÖNEMİ

Hacamat uygulamalarında en iyi faydayı sağlamanın en önemli şartı hacamat günlerine uymaktır. Özellikle sünnet hacamat günlerinde yapılan hacamatlar çok büyük fayda sağlamaktadır. Hem hastaların hem de hacamat uygulayıcılarının hacamat günlerine riayet etmeleri son derece önemlidir. Hacamatın en doğal parçası hacamat takvimidir. Tüm dünyada hacamat günlerine büyük önem verilmektedir. Özellikle Müslüman ülkelerde sünnet hacamat günleri gözetilmekte ve bu günler tercih edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: