İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Hacamat kısırlığa fayda sağlar mı ?

11.02.2021
9.629
Hacamat kısırlığa fayda sağlar mı ?

Çocuk sahibi olmak, yaşamı değiştiren büyük bir olaydır. Çocuklar evin neşe kaynağı olabilecekleri gibi, sizi çıldırtacak kadar sorun çıkaran kişiler de olabilirler. Ama her ne olursa olsun herkes bir evlat sahibi olmak ister. Evlat sahibi olmak dünyanın en sevindirici olaylarından birisidir.  Hacamat kısırlığa fayda sağlar mı ? Sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şu günlerde pek çok çiftin çocuk sahibi olma problemi bulunmaktadır. Ya erkekle ya da kadınla ilgili bazı sorunlar olabilmektedir. Bazı insanlar çocuk sahibi olmamayı umursamıyor. Bazıları için çocuk sahibi olamamak çok sinir edici bir durum olabiliyor. Siz bu yazıyı okuduğunuza göre çocuk sahibi olmayı istiyorsunuz. Hacamat kısırlığa sebep olan birçok faktörü olumlu anlamda daha iyi hale getirebilir.

Hacamatın kısırlığa faydaları

Çocuk sahibi olabilmek için IVF’dir (In Vitro Fertilizasyon) bir seçenektir. Bu süreç, erkeğin spermini ve karısının yumurtasını alıp vücut dışında (‘in vitro’ bir bardakta) birleştirmekten ibarettir. Yumurta döllendikten sonra tekrar rahme yerleştirilir, böylece çoğalabilir ve fetüsü oluşturabilir. Bu prosedür göründüğü kadar basit, olsa da çok pahalıya mal olabilmektedir. Tüp bebek tedavisi pahalı olmanın yanında yıllarca uğraşmayı gerektirebilir. Para ve zamanı olanlar için tüp bebek iyi bir seçenek olabilir. Ama herkes için bir seçenek olmaktan uzak olabilir.

İşte tam da burada hacamat devreye girer. Bildiğimiz gibi, ıslak hacamat, vücudun taze kanının artmasını sağlar ve dolaşımı rahatlatır. Kısırlığın birçok sebebi bulunmaktadır.

Hacamat kısırlığa nasıl fayda sağlar ?

Bazı kadınlar birçok nedenden dolayı kısırlık yaşayabilir. Çoğu, fallop tüpüyle ilişkilidir. Fallop tüpünün işlevi, yumurtaları yumurtalıktan rahme taşımaktır. Tüp bloke veya mutasyona uğramışsa, yumurtalar rahme taşınamaz ve gebe kalma durumu söz konusu olamaz. Diğer nedenler, vücudun bağışıklık sisteminin genellikle onlara saldıran yumurtalara tepki verme şeklini de içerebilir.

Erkekler kısırlık yaşadıklarında da bunun birçok nedeni vardır.Bunlardan bazıları düzgün ‘yüzemeyen’ zayıf spermler olabilir. Ayrıca testislerle ilgili sorunlar olabilir. Hacamat yapıldığında, bu uygulama, dolaşımı iyileştirmeli ve tüm vücutta sağlıklı bir kan akışına izin vermelidir.Bu da hamile kalmaya yardımcı olmalıdır; bu nedenle durgun kan, kandaki fazladan atıkla birlikte uzaklaştırılır. Sperm ve yumurta bir araya gelebilmeli ve dolayısıyla yumurta döllenmeli ve 9 ay sonra … bir bebek! Doğurganlık sorunları yaşıyorsanız, lütfen bir  uzman haccam ile görüşünüz.

Özetle hacamat sizin bebek sahibi olamama durumunuzu çözüme kavuşturabilir. Hem oldukça kolay bir uygulama hem de maliyeti çok düşük. Tüp bebek denemeden önce durumunuza göre hacamat yaptırmanız ve çocuk yapmak için biraz daha beklemeniz yararınıza olabilir. Hacamat kısırlığa fayda sağlar.

Hacamat kısırlığa hangi konularda fayda sağlar ?

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Kanın oksijen miktarını arttırır
  • Kan dolaşımını kolaylaştırır
  • Donuk kanların dışarı atılmasını sağlar
  • Damardaki tıkanıkları açabilir

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: