İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Hacamatın Kalp Hastalıklarına Faydaları

12.06.2021
11.481
Hacamatın Kalp Hastalıklarına Faydaları

Hacamat kalp krizi geçirme riskini azalttığı gibi, kalp hastalıklarına da iyi gelmektedir. Hacamat uygulaması kendine has bir uygulama olması yanında koruyucu hekimlikte en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Kalp hastalıklarının engellenmesinde ve kalp krizi geçirme riskine karşı da hacamat terapisi oldukça etkili bir yöntemdir. Hacamatın kalp hastalıklarına faydaları hakkında hekime danışmak isterseniz Kahramanmaraş Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi’ni ziyaret edebilir veya iletişime geçebilirsiniz.

Kalp Hastalığı, kalbe oksijen taşıyan kan sağlayan damarlar olan koroner arterlerin daraldığı ve normal miktarda kan taşıyamayacağı kronik bir hastalıktır. Çoğu zaman, koroner arterler, bir arterin iç duvarında plak adı verilen yağ birikintilerinin biriktiği bir süreç olan ateroskleroz nedeniyle daralır.

Plak, kolesterol olarak bilinen yağlı moleküllerden, lifli proteinlerden, kalsiyum birikintilerinden, trombosit olarak bilinen küçük kan hücrelerinden ve ölü hücrelerden gelen artıklardan oluşur. Kan akışı azaldığında, kalp yeterli oksijen almaz. Bu oksijen eksikliği iki ana sonuca yol açar: Anjina pektoris olarak bilinen göğüs ağrısı ve oksijen yoksunluğu nedeniyle kalbin bir kısmının öldüğü kalp krizi. Koroner kalp hastalığı, Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl yaklaşık 515.000 ölümden sorumlu önde gelen ölüm nedenidir. (Encarta Ansiklopedisi)

Hacamat (Hacamat Terapisi) ile hipertansiyon, felç ve Kalp Krizi önlenebilir ve hatta (eğer çok geç değilse) tedavi edilebilir. Hacamat, modern ilaçlardan daha etkili ve daha ucuz olan İslami bir İlaçtır.

Hacamat Nedir ?

Hacamat nedir?

Hacamat , kirli ve tıkanmış kanı (kolesterol, virüs vb. içeren) vücudunuzdan alarak toksin ve virüsün vücuttan atılmasıdır . Hacamat uygulaması, kanınızı büyük bir iğne ucu ile dışarı alan kan bağışına benzer.

Hacamatın kan bağışı ile arasındaki fark, hacamat iğnesinin çok daha küçük olmasıdır. Kanınızı tıbbi teste tabi tutmak için kullanılan neşter iğnesi ile aynıdır. Bazen de jilet tercih edilebilir. Hiç acı verici değildir. Tıpkı küçük bir karıncanın saniyeler içinde ısırdığı gibi. Kan bağışında 473 ml kan yani bir ünite kan alınırken, hacamat sırasında vücudunuzdan çıkan kan sadece 50-150 ml kadardır. Kan bağışına göre çok az.

Ve kan bağışındaki kan taze ve temiz iken, hacamatta vücudunuzdan çıkan kan kirli, kalın ve siyahtır. Kirli kan vücudunuzdan atılmazsa atardamarınızı tıkayarak hipertansiyon ve kalp krizine neden olabilir.

Hacamat olursanız, baş ağrınız ve yorgunluğunuz gider. Kendinizi yeniden zinde hissedersiniz. 3 gün içinde vücudunuz kirli kanınızın yerini alacak taze kan üretecektir.

Genellikle felç geçiren hastalar, ayda 4-6 seans arası bölgesel ve tarama hacamatı ile tekrar iyileşebilirler. Tansiyonu normale döndükten sonra tekrar eski sağlıklarına kavuşabilirler.

Rutin olarak (ayda bir) hacamat yaparsanız kanınız her zaman taze kalır ve atardamarınızda kanın tıkanma olasılığı en aza indirilebilir.

Hacamat sonrası “Bal ve Hurma” vücudunuzu güçlendirmek için yenebilir, böylece çabucak iyileşebilirsiniz. Güçlü bir kalbe ve ciğerlere sahip olmak için egzersiz yapmayı da unutmayın. Daha sağlıklı olabilmek için daha az et ve daha fazla sebze ve meyve içeren bir diyet yapın. (Pazartesi ve Perşembe günleri oruç tutabilirsiniz).

Kahramanmaraş Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi‘nde çalışan Dr. Cuma SABUN ve ekibine, Hacamatın Kalp Hastalıklarına Faydaları hakkındaki çalışmamıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
  1. Hüseyin Ayçiçek dedi ki:

    Çok faydalı bir Bilgi teşekürler

  2. Davut Yılmaz dedi ki:

    Faydaiı oldu.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: