İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Dr. Cuma SABUN: Eklem Ağrılarında Hacamat

26.09.2021
4.151
Dr. Cuma SABUN: Eklem Ağrılarında Hacamat

Kahramanmaraş ve çevre illere hacamat hizmeti veren Dr. Cuma SABUN Muayenehanesi şifaya vesile olmaya devam ediyor. Daha önceki yazı dizilerimizde anlatmaya çalıştığımız hacamatın faydalarına bir yenisini daha ekliyoruz. Bu konuda bilgilerine müracaat ettiğimiz Dr. Cuma SABUN, hacamatın eklem ağrılarına nasıl fayda sağladığını anlattı.

Hacamatın eklem ağrılarına faydaları

Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarı atılması işlemidir. Bir çok hastalığın temelinde vücutta biriken kirli kanların etkisi bulunmaktadır. Özellikle ağrılı hastalıklarda kirli kanlar daha çok etkili olmaktadır. Eklem ağrıları da vücutta biriken kirli kanlar ve bazı vücut sıvılarından kaynaklanabilir. Hacamat uygulaması ile kirli kanlar ve bazı birikmiş vücut sıvıları dışarı atılır. Bir kaç seansta ağrılara sebep olan sıvılar dışarı alınmış olur. İşlem tamamlandıktan sonra ağrılı bölgeye sülükte bırakılırsa faydası artmaktadır. Eklem ağrılarından doğal yollarla kurtulmak mümkündür. Hacamat sadece ağrıları dindirmekle kalmaz aynı zamanda kanın yenilenmesine de yardımcı olur.

Hacamat ne zaman yapılmalı

Hacamat ay takvimine uygun şekilde yapılmalıdır. Hacamat takvimi bu konuda yol gösterici olmaktadır. Eğer hastalığınız şiddetlenmiş ise hacamat günlerini beklemeye gerek kalmadan da hacamat uygulamasından yararlanılabilir. Hacamattan en iyi faydayı ay takvimine göre ikinci 15 günlük süreçte tekli günlerde görebilirsiniz. Örneğin hicri ayın 15,17,19,21 ve 23. günleri hacamat için en uygun günlerdir. Tabi bu tekli olan günler çarşamba ve cuma gününe denk geliyorsa hacamat yapılması tavsiye edilmez. Diğer günler rahatlıkla hacamat yapılabilir.

Hacamat uygulaması için mümkün mertebe sabah saatlerini ayarlamalısınız. Dinlenmiş bir vücut hacamat için daha iyi sonuç verecektir. Hacamat için önceden randevu almanız sizin faydanıza olacaktır. Dr. Cuma SABUN, K.Maraş ve çevre illerde gelenler için genellikle sabah saatlerine hacamat uygulaması için randevu vermeye çalışmaktadır.

Hacamat için hangi hazırlıklar yapılmalıdır

Hacamat öncesi ve hacamat sonrası uyulması gereken bazı basit kurallar bulunmaktadır. Hacamat öncesi mümkünse bir gün önce hayvansal ürünler tüketilmemelidir. Yine bir gün önce cimadan uzak durulmalıdır. Hacamat sonrasında ise en az 3 gün hayvansal ürünler tüketilmemelidir. Yine hacamat sonrası en az 2 gün cimadan uzak durulmalıdır.

Hacamat uygulamasından sonra ağır işlerden bir hafta uzak durmada fayda vardır. Ağır ve yağlı yiyecekler de hacamatın faydasını azaltabilmektedir. Hacamattan en iyi şekilde yararlanabilmek için hacamat sonrası doğal beslenmeye özen gösterilmelidir.

Hacamatın eklem ağrılarına faydaları hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim numarasından Dr. Cuma SABUN‘a danışabilirsiniz. Ayrıca hacamat ile ilgili bilgilerin yer aldığı https://islamihacamat.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dr. CUMA SABUN : +90 530 467 71 47

Abdulhamit Han Mah. Ahmet Uncu Cad. No:32 KHRAMANMARAŞ

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: