İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Hacamat Hakkında Merak Edilenler

01.01.2023
2.113
Hacamat Hakkında Merak Edilenler

İnsan vücudu; hastalıklar, beslenme, zararlı alışkanlıklar veya dış faktörler nedeniyle kendi içerisinde birçok toksin biriktirir. Kişi farkına varmasa da bu toksinler vücudu güçsüz bir hale getirirken, hastalıklara daha kolay yakalanma riskini ortaya çıkarır. Bu nedenle Resulullah (S.A.V.) Efendimiz’in de yaptırmayı tercih ettiği ve sünnet olarak kabul eden hacamat vücudu koruyarak, birçok hastalıkta da fayda elde etmek için önemli bir uygulamadır.

Hacamat Nedir, Neye İyi Gelir?

Hacamat bir alternatif tıp tekniği olmakla birlikte Arapça vücudu düzeltmek gibi bir anlama gelir. Belirli bir takvime uygun olarak düzenli şekilde yapıldığında vücuda birçok faydası vardır. Teorik anlamda ise hacamat; deri altında birikerek vücutta sağlık problemleri oluşturabilecek toksik içerikli kanın bir vakum vasıtasıyla vücuttan alınmasıdır.

Hacamat başarılı bir tedavi için bir uzman vasıtasıyla uygulanması gereken bir yöntemdir. Çünkü uzmanlar hacamatın vücutta hangi noktalara uygulanması gerektiğini, kanın hangi noktadan alınması gerektiğini ve şikayetlere göre nasıl bir uygulama yapılması gerektiğini belirleyebilir. Doğru noktadan alınan toksik içerikli kan sayesinde hacamat o noktaya bağlı birçok hastalığın tedavisine katkı sağlayabilir.

Hacamat uygulaması yapılmasının ile iyi geldiği noktalar arasında özellikle ağrılı vücut bölgeleri yer alır. Bu nedenle hava koşullarından dolayı oluşan ağrılar, kas ağrıları, fıtık ağrıları veya iskelet sistemi ağrılarında hacamat gerçekten önemli faydalar sağlar. Bunun yanında kireçlenme, romatizma ve kronik yorgunlukta da büyük bir faydası varken, migren ve fibromiyalji ağrılarında da tedavi için tercih edilir. Hacamat yaptırmadan önce mutlaka 2023 hacamat takvimi göz önünde bulundurulmalıdır. Hacamat yapılabilecek günleri tercih etmek faydayı arttıracaktır.

Hacamat tedavi tercih edilen diğer hastalıklar arasında;

  • Vücutta biriken iltihaplar ve ödemler
  • Bağışıklık sistemi problemleri
  • Kronik birçok hastalık
  • Bağırsak, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıkları
  • Huzursuzluk, stres, uyku bozuklukları ve anksiyete problemleri
  • Yüksek tansiyon, şeker ve kolesterol problemleri gibi rahatsızlıklar yer almaktadır.

Hacamat Sonrası Vücutta Neler Olur?

Hacamat tedavisi uzman tarafından vücudun belirlenmiş noktalarına uygulanır. Çok küçük kesiler vasıtasıyla tek kullanımlık kupalar sayesinde vakum sağlanarak, deri altındaki toksik içeren kan ve lenf sıvısı vücuttan alınır. Hijyenik bir ortamda gerçekleştirilen bu uygulama sonrasında vücutta önemli faydalar ve etkiler elde edilir. Örneğin vücuttan toksik maddeler ile birlikte fazla üre, kolesterol ve ağır metaller de atılır. Bu durum birçok muhtemel hastalığın önceden engellenmesine yardımcı olur.

Hacamat hakkında merak edilenler

Hacamat tedavisi sonrası vücutta hissedilir bir rahatlık, uykuda düzelme, sindirim rahatlığı, stresin azalması, gözde canlılık, ağrıların dinmesi ve özellikle vücudun kendini güçlü hissetmesi artıları elde edilir. Özellikle çocukluk ve gençlik çağında hacamat yapılması gelişimi desteklerken her çağda vücutta bir detoks etkisiyle psikolojik rahatlamaya katkı sağlar. Hacamat beyni daha zinde bir hale getirerek, günlük hayatta da huzur bulmanıza yardımcı olur.

Hacamat Yaptırmak Sağlıklı Mı?

Hacamat, Peygamber Efendimiz tarafından da tercih edilen en sağlıklı tedavi yöntemlerinden birisidir. Özellikle doğru dönemlerde ve yılda 2 kere düzenli olarak yaptırılırsa, hacamat çok önemli sağlık faydaları sunar. Üstelik neredeyse hiç kimsede hacamat yaptırılması sakıncalı bir durum oluşturmaz. Genellikle mevsim geçişi dönemlerinde ilkbahar ve sonbahar aylarında özellikle de hicri ayların 17-19-21. günlerinde hacamat yaptırılarak, vücut birçok hastalıktan korunabilir ve sağlık elde edilebilir.

Hacamat Zararı Var Mı?

Hacamat birçok hastalığa iyi gelen, vücudu koruyan ve vücuda güç katan bir alternatif tıbbi tedavi olsa da elbette belirli bir ölçüyle uzman kontrolünde yaptırılmalıdır. Çünkü yanlış noktalara uygulanması, yıl içerisinde gereğinden fazla uygulanması veya seans aralarında doğru sürenin bırakılmaması risk oluşturabilir. Aksi takdirde hacamat uygulaması ile insan vücudunda herhangi bir zarar görünmesi ihtimali bulunmamaktadır.

Kahramanmaraş Hacamat ve Sülük Merkezi

Kahramanmaraş ve çevre illere hacamat hizmeti sunulan merkez binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Dr. Cuma SABUN, hacamat, sülük ve biorezonans tedavilerini büyük bir titizlik ve tecrübe ile sunmaktadır. Kahramanmaraş hacamat ve Kahramanmaraş sülük hizmetlerinde oldukça kaliteli bir merkezdir. Özellikle hacamat ihtiyacı olanlar mutlaka Dr. Cuma SABUN ile ön görüşme yapmalıdır. Aşağıdaki numaradan Dr. Cuma SABUN ile iletişime geçebilir, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Hacamat ve Sülük Merkezi : 0 530 467 71 47

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: