İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Güncel Hacamat Takvimi Yayımda

15.09.2018
4.392
Güncel Hacamat Takvimi Yayımda

2021 yılı hacamat takvimi hicri yıl esas alınarak hazırlandı ve yayımlandı. Güncel hacamat takvimi farklı renklerle anlamlandırıldı. Renkler üç kategoride kullanıldı.

  1. Sünnet hacamat günleri, yeşil renk ile gösterildi.
  2. Hacamat yapılacak diğer günler, mavi renk ile gösteridi.
  3. Altın hacamat günleri, sarı renk ile gösterildi.

Hacamat yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi hacamat takvimidir. Hacamat takvimine uygun şekilde yapılan hacamat en üst düzeyde fayda sağlayacaktır. Yayımlamış olduğumuz takvimde 2021 yılının tüm ayları için geçerli olan hacamat günlerini bulabilirsiniz. 2021 yılının Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarının sünnet olan hacamat günleri için 2021 Hacamat Takvimi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Hacamat Takviminin Önemi

Hacamat takvimi, hacamat yapılacak olan uygun günleri ifade eder. Aslında ayın insan bedenine olumlu etki ettiği günleri işaret eder. Hacamat yapmaktaki en önemli hedef, bedende birikmiş olan kirli kanları dışarı atmaktır. Birikmiş olan bu kirli kanları dışarı atmanın en pratik yolu hacamat uygulamasıdır. Hacamat uygulaması ile daha çok kirli kanı daha kolay bir şekilde dışarı almanın en önemli adımı da hicri aylarda ayın 17.19. ve 21. günlerini yakalamaktır. İşte hacamat takvimi en çok kirli kanın daha kolay bir şekilde dışarı alınabileceği günleri göstermektedir.

Tabi ki sadece maddi olarak düşünmemek gerekir. Hacamatın bir de manevi olan tarafı bulunmaktadır.  Şöyle ki, Hacamat yaptırmanın uygun olmadığı günler de vardır. Bu uygun olmayan günlerde hacamat yaptırmak zararlı olabilir. Peygamber Efendimiz (SAV) özellikle Cuma ve Çarşamba günlerinde hacamat yapılmaması gerektiğini belirtmiştir.

Hacamat maddi arınmayı sağladığı gibi manevi arınmaya da vesile olabilmektedir. Hacamat yaptırırken sünnet olduğu için yaptırmak ayrıca sünnet sevabı kazanmanıza vesile olacaktır. Sadece maddi bir kazanım elde etmek için hacamat yaptırmak pek doğru değildir. Hacamat Peygamber Efendimiz (SAV) tarafından da yaptırıldığı için, sünnet niyetiyle hacamat yaptırmak hem maddi hem de manevi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Hacamat Takvimine Uygun Hacamat Yaptırmanın Önemi

Hacamat takvimi, hem hacamat yapan uygulayıcılara hem de hacamat yaptırmak isteyenlere yol gösterecektir. Hacamat koruyucu hekimlik olarak da uygulanmaktadır. Bedenimiz sürekli bir devir-dayım içerisindedir. Dolayısıyla kirli kanlar zamanla birikim yapmaktadır. Hacamat takvimine uygun şekilde yılda en az bir defa yaptırılacak hacamat insan bedenine büyük yararlar sağlayacaktır.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: