İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

2021 Temmuz Altın Hacamat Günleri

16.06.2021
4.732
2021 Temmuz Altın Hacamat Günleri

Yaz ayları sıcak olduğundan, özellikle bu aylarda hacamat yapılması önerilmiştir. Yaz ayları içerisinde de en güzel günler, sünnet olan hacamat günleridir. Hacamat günleri içerisinde en değerli günler hiç şüphesiz altın hacamat günleridir. Ayrıca sıcakları yenmenin ve rahatlamanın bir yolu da kan aldırmaktır.

2021 Temmuz hacamat günleri içerisinde altın hacamat günü bulunmaktadır. Bu yazımızda, Temmuz ayı kan aldırma günleri hakkında bilgi vereceğiz. Hacamat yaptırmayı düşünenler özellikle Temmuz ayı içerisinde olan hacamat altın gününü değerlendirmelidirler.

Hacamat günleri , ay hareketlerine göre belirlenmektedir. Tüm yılın kan aldırma günlerini , 2021 Hacamat Takvimi sayfamızda inceleyebilirsiniz. Kendinize uygun günü tespit ederek , size en yakın hacamat uzmanlarını , Türkiye Haccam Listesinden kendi ilinizi seçerek bulabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta merak ettiğiniz bazı sorulara cevap bulabilirsiniz. Lütfen yazımızı okumaya devam ediniz.

Altın hacamat günlerinde hacamat yaptırmak neden tavsiye ediliyor ?

Özellikle hacamat için en uygun günün denk getirilmesi önemlidir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, hacamat günleri ay hareketlerine göre belirlenmektedir. Hacamat yapılabilecek günler içerisinde de birbirinden daha değerli olan günler bulunmaktadır. Örneğin yılda bir defa hacamat yaptırmak istiyorsunuz. Aynı zamanda çok etkili olmasını da istiyorsunuz. İşte hem yılda bir defa hem de çok etkili olmasını istediğiniz hacamat için , altın hacamat günü önerilmektedir.

Altın hacamat günü nedir ?

Ayın hareketleri sonucu oluşan gel-git olayı , dünyada suların, insan bedeninde ise kanın yükselip – çekilmesine neden olmaktadır. Hicri ayın 17’si Salı gününe denk gelirse altın hacamat günü olmaktadır. Yani yıl içerisinde hacamat yapılabilecek en iyi gün anlamına gelmektedir.

Hicri Takvim, hacamat günlerinin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Altın hacamat günü, ayın çekim gücünün en üst seviyede olduğu gündür. Bu günde kan coşkuya gelir ve vücuttan atılması kolaylaşır. Bedende birikmiş olan kirli kanlar, altın hacamat gününde daha fazla dışarı atılır. İşte bu kanın dışarı atılmasının kolay olması altın hacamat gününü daha değerli hale getirmektedir. Tabi bu işin sadece fiziki boyutudur. Bir de bu işin manevi boyutu bulunmaktadır. Manevi boyutunu tam bilemediğimizden bu konuyla ilgili bir tespitte bulunmayı doğru bulmuyoruz.

2021 Temmuz ayı altın hacamat günü

2021 altın hacamat günü

2021 Temmuz ayı altın hacamat günü 2 7  Temmuz Salı günüdür. Bu günde kan aldırmak , diğer günlerden çok daha etkilidir.

Peygamber Efendimiz (ASM) bir hadislerinde , “Ayın 17’sine isabet eden salı günü hacamat olmak (kan aldırmak) 1 senelik hastalığa şifadır.” Şeklinde buyurmuştur. Kaynak : (Beyhaḳî, es-Sünenü’l-kubrâ, 9/340 (No. 19537)

Yine 27 Temmuz Salı günü hacamat yaptırmak sadece fiziki anlamda fayda sağlamanın yanında , tam idrak edemediğimiz manevi yararlar sağlayacağı da muhakkaktır.

Buraya kadar anlatılan bilgiler göz önüne alındığında ,yıl içerisinde çok değerli olan altın hacamat günü olarak kabul edilen 27 Temmuz Salı günü , en uygun, hacamat yaptırılacak bir gündür. Özellikle yılda sadece bir kaç defa hacamat yaptıranlar, altın hacamat günlerini tercih etmelidir.

Daha önce hiç hacamat yaptırmamış olanlar da 2021 altın hacamat günü olan 27 Temmuz Salı gününü tercih edebilirler. Hacamatın şifanıza vesile olması duasıyla sağlıcakla kalın. Facebook sayfamızı takip edebilir, hacamat hakkında merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

Her işte olduğu gibi, hacamat işinde de en ehil kişileri bulmak önemlidir. İşini profesyonel yapan, sertifikalı ve tecrübeli haccam ve haccameleri bulmak gerekmektedir. Kal aldırmak kadar, kanı kimin aldığı ve nasıl aldığı da önemli bir konudur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: