İsmet Paşa Mah. Hükumet Bul. Mert İşhanı Apt. No:24/12 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
tr

Kahramanmaraş Sülük Tedavi Merkezi (Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi)

25.12.2022
2.056
Kahramanmaraş Sülük Tedavi Merkezi (Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi)

Sülük tedavisi, Antik Mısır Uygarlığı’ndan bu yana bir alternatif tıp yöntemi olarak yüksek faydaları nedeniyle her zaman tercih edilmiş bir tedavi yöntemidir. Çünkü sinir sisteminden cilt problemlerine ve enfeksiyonlardan bağışıklığa kadar birçok problem üzerinde önemli faydalar sağlar. Türkiye’de de Kahramanmaraş merkezinde yer alan Kahramanmaraş Sülük Tedavi Merkezi Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi dahilinde bu tedavi yıllardır başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Sülük Tedavisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Sülük tedavisi için tıbbi olarak özel bir şekilde yetiştirilmiş sülükler kullanılarak uygulama yapılır. Bu küçük canlılar, küçük diş sıraları sayesinde insan cildine dişleriyle yapışırken, salgılarını enjekte eder ve daha sonrasında cilt üzerinden kan emmeye başlar. Ortalama 1 adet sülük vücutta 20-45 dakika arasında kan emmeye devam ederken, bu süre içerisinde 15 mililitre gibi vücuttaki kötü ve kirli kanın emilmesi imkanı doğar.

Profesyonel bir şekilde uzman kontrolünde veya önerileriyle gerçekleştirilen bir sülük tedavisi vücutta birçok önemli fayda sağlayabilir. Son yıllarda Kahramanmaraş sülük tedavi merkezi bünyesinde de ülkemizde üretilen veya Macaristan ya da İsveç gibi ülkelerden ithal edilen sülükler kullanılmaktadır. Sülükler özellikle diyabet yan etkilerini ortadan giderebilmek, kalp hastalıklarında fayda sağlamak ve deri rahatsızlığı yaşayan kişilerde iyileşme elde etmek açısından kullanılır.

Sülük tedavisi uygulanırken, seans sırasında canlı sülük rahatsızlığın bulunduğu bölgeye etki edecek şekilde yerleştirilir ve sülük kan emme işlemine başlar. Sülük sayesinde kan emme işlemi devam ederken, bu uygulama sırasında canlıların insan vücuduna enjekte ettiği sıvıları önemli bir tedavi etkisi oluşturur ve ayrıca bu bölgedeki toksinlerin temizlenmesini sağlar. Öyle ki sülüklerin salgıladığı bu sıvılar ilaç sanayisinde dahi kullanılmaktadır. Bu temizleme insan vücudunda kalp hastalığı, kanser, diyabet, cilt hastalıkları ve sedef gibi birçok hastalıkta büyük faydalar sağlamaktadır.

Sülük Tedavisi Tehlikeli Midir?

Sülükler, kontrollü bir şekilde tedavi amaçlı kullanılması gereken ve gerçekten uzmanların kontrolünde uygulanması gereken bir tedavi sunar. Bu nedenle merkez bünyesinde Dr. Cuma Sabun muayenehanesi içerisinde profesyonel bir ekip ile tedavi hizmetleri verilir. Örneğin, bu tedavide bir hasta için kullanılan sülüğün başka bir hastada kullanılmaması gerekir. Sülük uygulamasının yapılması gereken bölgelerin doğru bilinmesi gerekir.

Sülük doğru bir süreç ile doğru şekilde gerçekleştirildiğinde herhangi bir sakınca bulunmadan çok küçük kaşıntı ve kızarıklık gibi yan etkiler ile kısa sürede etkisini güçlü bir şekilde gösterir. Sülük tedavisinde genellikle tedavi sonrası hava koşullarına dikkat ederek, bol sıvı almak ve dinlenmek gerekir. Hatta bir gün banyo yapmamak ve birkaç saat boyunca pansumanlara dikkat etmek de fayda sağlar.

Sülük Tedavisi Hangi Bölgelere Yapılmaz?

Sülük Tedavisi

Ağrıların iyileştirilmesi veya cilt problemlerinin giderilmesi gibi birçok noktada sülük tedavisi vücudun birçok bölgesinde uygulanarak çözüm elde edilebilir. Ancak özellikle uzmanlar tarafından bilindiği üzere sülük uygulamasının göz kapağı ve etrafındaki yumuşak deri noktalarında uygulanmaması gerekir. Ayak tabanı ve avuçlarınızın içi gibi bölgelerde keratin yapısı yer aldığı için uygun değildir. Ayrıca boyun, şakak, koltuk altı ve kasık gibi noktalarda da önemli damar geçişleri olduğu için bu noktalarda sülük uygulanması sakıncalıdır.

Sülük Kaç Seans Yapılır?

Sülük tedavisi ile birlikte doğru etkinin elde edilmesi için öncelikle hangi hastalıkta uygulama yapılacağı belirlenir. Genellikle birçok rahatsızlıkta sülük tedavisi seans sayısı için haftada 2 seanslık uygulamalar tercih edilmektedir. Bazı ileri düzey cilt hastalıkları gibi rahatsızlıklarda ise haftada 3-4 seans sülük uygulaması da uygun olurken, seans süreleri de 30-60 dakika gibi bir aralıkla devam edebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hacamatçı reklamı vermek için Bizi Arayabilirsiniz: